AMSTERDAM – PSV heeft zaterdagavond de eerste topper van het nieuwe Eredivisie-seizoen gewonnen. De Eindhovenaren waren in de Johan Cruijff ArenA in een enerverend duel met 1-3 te sterk voor Ajax.
PSV kende een vliegende start. Al na vijf minuten was het raak. Ivan Perisic bracht de bal vanaf de flank voor, waarna Ruben van Bommel met het hoofd Ricardo Pepi vond. De Amerikaanse spits hoefde vervolgens alleen nog maar raak te koppen: 0-1.
Van Bommel had even later zelf de voorsprong kunnen verdubbelen. De buitenspeler liet Aaron Bouwman op snelheid achter zich, maar zijn afronding was te wild en vloog naast het doel.
Gelijkmaker
Ajax zocht ondertussen regelmatig het fysiek sterke aanspeelpunt Tolu Arokodare, die opnieuw de voorkeur kreeg boven Marcos Leonardo. Die speelwijze leverde in de 23e minuut de gelijkmaker op. De lange spits bleef knap overeind tussen de PSV-verdedigers, kreeg de bal terug van Davy Klaassen en schoot beheerst raak: 1-1.De Amsterdammers kregen daarna kansen om de wedstrijd volledig te doen kantelen. Julian Brandt kreeg vrije doortocht richting het PSV-doel, maar stuitte op doelman Matej Kovar. In de rebound kreeg Steven Berghuis een nog grotere mogelijkheid, maar ook hij wist niet te scoren. Even later liet ook Klaassen een goede kans onbenut. Aan de andere kant zag Perisic zijn poging rakelings over het doel verdwijnen.
Toen de ruststand op 1-1 leek uit te draaien, sloeg PSV in blessuretijd alsnog toe. Na een hoekschop bleef de bal hangen in het Amsterdamse strafschopgebied. Geertruida reageerde alert en schoot de bal op fraaie wijze tegen de touwen: 1-2.
Wissels
Ajax-trainer Michel greep direct na rust stevig in en bracht binnen het eerste kwartier maar liefst vier nieuwe spelers. Sofyan Amrabat en Viktor Tsyhankov maakten hun debuut, terwijl Marcos Leonardo en Kasper Dolberg voor extra aanvallende impulsen moesten zorgen.PSV kreeg de wedstrijd na de onderbreking steeds meer onder controle. De ploeg van trainer Peter Bosz bleef bovendien gevaarlijk en kreeg mogelijkheden om de marge verder uit te bouwen. Invaller Sven Mijnans leek te scoren, maar zag zijn inzet worden gekeerd door Ajax-doelman Marc-André ter Stegen.
In een uiterste poging om nog iets te forceren, bracht Michel vervolgens de pas zeventienjarige Abdellah Ouazane binnen de lijnen. De jonge middenvelder kreeg enkele minuten later een uitstekende mogelijkheid, maar schoot over.
De gemoederen liepen daarna hoog op na een harde overtreding van Van Bommel op Bouwman. De PSV'er kreeg tot verbazing van veel aanwezigen slechts een gele kaart, waardoor de sfeer in de ArenA grimmiger werd.
In de slotfase maakte PSV uiteindelijk definitief een einde aan de Amsterdamse hoop. Invaller Bajraktarević profiteerde van de ruimte en tekende voor de beslissende 1-3.

12.9 ℃
























































